Upis prvaša

Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2020./2021.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis na stranici www.dalmacija.hr

u vremenu od 10. do 20. veljače 2020.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije i web stranicama osnovnih škola u Splitsko-dalmatinskoj županji.

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti u matičnu školu u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god. radi dogovora o terminu testiranja i sistematskog pregleda vlastitog djeteta.

Potrebna dokumentacija: OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja).

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
  • djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Za odgodu upisa za šk.god 2020./2021. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: „najava za odgodu upisa“

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online, dostavlja osnovnoj školi i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na priloženom Obrascu 6 (u prilogu). Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju. Za područje Grada Trogira, zahtjev se upućuje na adresu

Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ

Trg Ivana Pavla II. 1, 21220 Trogir.

u vremenu od 10. do 20. veljače 2020.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,

Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ

Trg Ivana Pavla II. 1, 21220 Trogir.

prijava_za_predupis.docx (14.97 KB)

objavio: Ana Marija Dukan Mustać   datum: 10. 2. 2020.