Tema Erasmus+ pod nazivom „STEAM TIME – SOLVE UNESCO CRIME“ koji se vodi pod brojem 2018-1-NL01-KA229-038917-4, a u kojem sudjeluje i naša škola je upoznavanje kulturne, povijesne baštine kroz matematičke priče. Ponosni smo što je tim naše škole inicirao ovu projektnu ideju te u suradnji s još 4 europske zemlje (Nizozemska, Italija, Poljska i Rumunjska) aplicirao za dodjelu financijskih sredstva s ciljem da se djeci omogući jedan  zanimljiviji pristup učenju te ih se motivira da poboljšaju svoje kako socijalne tako i vještine iz određenih područja (matematika, engleski, informatika, opća kultura...).Iako su ciljana dobna skupina u ovom projektu učenici od 11 i 12 godina, direktno ili indirektno će se nastojati uključiti što više učenika, kolega te sudionika iz lokalne zajednice.

Naime, projektom su predviđene 4 mobilnosti/razmjene s gore spomenutim zemljama u kojima će sudjelovati ukupno 24 učenika naše škole (gotovo 10% učenika naše škole). Na svaku predviđenu mobilnost ići će po 6 učenika uz 2 pratitelja, a svi troškovi biti će financirani od strane Europske unije. Sve aktivnosti na samim mobilnostima kao i u pripremama razmjena između partnerskih zemalja odvijat će se na engleskom jeziku. Vrijednost cijelog projekta iznosi visokih 156 tisuća Eura. Detaljan raspored svih aktivnosti biti će pravovremeno objavljen na Web i Facebook stranici Škole.

MOBILNOST U HRVATSKOJ - studeni 2018. godine

Prva projektna aktivnost i mobilnosti odvijala se kod nas. U periodu od 5.og do 9.og studenog 2018. godine, 24 učenika i 8 nastavnika (po 6 učenika i 2 pratitelja iz svake gore spomenute države)  bili su naši gosti i sudjelovali su na projektnim aktivnostima kroz punih 5 radnih dana. Tijekom tih dana upoznali smo ih s dijelom naše kulturne baštine na način da su svaki dan najprije rješavali matematičke priče povezane s kulturnom baštinom koju su nakon toga i osobno upoznavali kroz posjet NP Krka, Splitu, Sinju, Šibeniku, Saloni kao i „povijesni lov“ po Trogiru.

Središnji događaj, upravo spomenuti „ povijesni lov“, održao se u Trogiru gdje su učenici rješavanjem matematičkih priča pronalazili put do slijedeće lokacije. Nakon prolaska svih 13 zamišljenih znamenitostima na središnjem trgu svi sudionici su se upoznali s klapskom pjesmom, ojkalicom te s jednim kulinarskim specijalitetom specifičnim za svaku pojedinu zemlju sudionicu. Zahvalni smo na uspješnoj suradnji sa SŠ Blaža Jurjeva Trogiranina.

MOBILNOST U ITALIJI - ožujak 2019. godine

U ožujku 2019. godine održan je susret na Siciliji.

MOBILNOST U RUMUNJSKOJ - rujan 2019. godine

U rujnu 2019. godine održan je susret u Rumunjskoj.

MOBILNOST U NIZOZEMSKOJ - lipanj 2021. godine

Prvi tjedan mjeseca lipnja obilježile su svakodnevne aktivnosti vezane uz naš Erasmus+ projekt ''STEAM TIME – SOLVE UNESCO CRIME'' pod vodstvom mentorice Milene Zulim Ezgete. Tako su naši učenici cijeli tjedan sudjelovali u raznim aktivnostima: u radionici o Van Goghu, radionici tekstila i umjetničkog crtanja, a pritom i učili o kulturnoj baštini naših partnera Nizozemaca.

Mediji o nama:

SLOBODNA DALMACIJA