PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2022.
📌I ove školske godine diljem Hrvatske i svijeta razmjenjuju se straničnici (engl. bookmarkers) koje izrađuju učenici zajedno sa svojim školskim knjižničarima. 😍  📩        Ovogodišnja tema bila je: Čitanje za svjetski mir i sklad.
Neizmjerno smo sretni što je i ove godine godine projekt zaživio, pa smo tako svoje straničnike razmijenili sa školom u Portugalu (Escola Básica "Maria Godinho") i Indiji (Adani Vidya Mandir). Izložbu pristiglih straničnika pogledajte u školskoj knjižnici.

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2020.
PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2019.

Treću godinu za redom, školska knjižničarka provodi u našoj školi međunarodni projekt BookMark Exchange. Ove godine smo surađivali s koordinatoricom Laurom Simion iz Școala Gimnazială „Dr. Ioan Mihalyi de Apșa”, Maramureș, România.

BookMark Project 2019..pdf

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2018.

Straničnici otputovali u Mađarsku :)

Učenici 5.a razreda sudjelovali su u projektu Bookmark Exchange Project 2018, koji svake godine provodi Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship IASL).

Cilj projekta je razmijeniti straničnike s odabranom školom, a za našu školu, u ovoj školskoj godini, odabrana je Osnovna škola Szadai Székely Bertalan iz Mađarske. Divno smo se zabavili i našim novim prijateljima poslali straničnike u obliku kravate. Oni su nam uzvratili pošiljkom zanimljivih straničnika. Možete ih pronaći u školskoj knjižnici.

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA

« Veljača 2020 »