UČENJE NA DALJINU

S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama zbog epidemije koronavirusa neće održavati nastava, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. krenut će izvođenje nastave na daljinu.

Za sve učenike nastava počinje od ponedjeljka preko TV kanala HRT3 za razrednu nastavu i Sportske televizije za predmetnu nastavu po rasporedu koje je odredilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja kojeg možete naći na poveznici https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored/3597, a od srijede 18. 3.2020. i kroz virtualne učionice čije poveznice ćemo na pravovremeno objaviti obzirom da su u tijeku poteškoće (zbog opterećenosti sustava), pa trenutno razmatramo druge mogućnosti.

Ukoliko netko od roditelja učenika razredne nastave nema mogućnost zbrinjavanja ili čuvanja djeteta, molimo vas da obavijestite razrednika kako bi Škola organizirala prihvat i čuvanje takvih učenika/ca.

Učitelji razredne nastave će preko sredstava za komunikaciju biti u stalnom kontaktu s roditeljima učenika. Zajedničkom suradnjom će se odrađivati nastava virtualnim putem (HRT3).

Učitelji predmetne nastave će preko virtualnih razreda i sredstava za komunikaciju biti u stalnom kontaktu s učenicima. Nastava će se odrađivati virtualnim putem koristeći TV-predavanja, materijale učitelja i njihove upute kroz virtualne učionice.

Za učenike bez odgovarajuće računalne opreme i pristupa internetu koji su to prijavili svojim razrednicima bit će organizirana podjela tableta u svrhu online praćenja nastave.
U ponedjeljak ujutro (16.3.2020.) roditelji svih petaša i sedmaša dužni su doći u školu preuzeti informatičku opremu i potpisati izjavu o preuzimanju. Vrijeme podjele:
u 9:00 sati - peti razredi,
u 10:00 sati - sedmi razredi,
a i ostali učenici koji su dobili obavijest od razrednika neka dođu u to vrijeme. Od učenika očekujemo da budu odgovorni i da s opremom pažljivo postupaju.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji, neće biti lako, ali uspjet ćemo ako svatko odradi dio svog posla odgovorno i najbolje što može. Pratite stranicu Škole, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje. Redovito ćemo objavljivati novosti i eventualne promjene. Pratite što razrednici i učitelji stavljaju u virtualne učionice. U ovim trenutcima potrebno je pokazati zajedništvo, solidarnost i odgovornost jednih prema drugima.

objavio: Ana Marija Dukan Mustać   datum: 15. 3. 2020.