PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA 2022./2023.

PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA 2020./2021

Zahvalni smo našem ravnatelju koji je prepoznao važnost ovog međunarodnog projekta te omogućio učenicima drugog razreda naše Škole da sa svojom učiteljicom Majom Drušković i knjižničarkom Tatjanom Šijaković Katarinček aktivno sudjeluju u njegovom provođenju tijekom cijele školske godine 2020./2021.

Projekt je prije desetak godina započeo KUD Sodobnost International iz Slovenije. Uključile su se Poljska (Ezop), Litva (Nieko rimto), Estonija (Päike ja Pilv), Latvija (LielsunMazs) i Hrvatska (Ibis grafika). Međunarodni projekt Naša mala knjižnica, prepoznat i financiran od strane Europske UnijeCiljevi projekta su promoviranje kvalitete (vrhunska književna djela hrvatskih i stranih autora koja prate ilustracije izrađene prema najvišim umjetničkim standardima), promoviranje domaćih i stranih autora (pristupačnost kvalitetnih knjiga domaćih autora i knjiga stranih autora na hrvatskom jeziku našim čitateljima) i suradnja (učitelja/knjižničara, roditelja i učenika te uključivanje roditelja u školsku zajednicu).

Zanimljivi zadatci koji se temelje na sadržaju knjiga iz projekta, potiču djecu na aktivno sudjelovanje i pažljivo s razumijevanjem čitanje novih kvalitetnih izdanja. Sudionicima se nudi mogućnost da od jednog autora prime pismo iznenađenja, nagradu u obliku knjige ili gostovanja autora.

Više na linku: https://nasamalaknjiznica.org/

PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA 2018./2019.

Osnovni je cilj projekta NMK bolje predstaviti autore i povećati interes za njihove knjige te povećati publiku i stvoriti kritičke čitatelje, odnosno potaknuti čitanje među mladima. Nakladnik Ibis grafika organizira provođenje projekta NMK u Hrvatskoj, a naš predstavnik u ovom projektu je Grigor Vitez, klasik suvremene hrvatske književnosti za djecu. Uz hrvatskog predstavnika, u projektu sudjeluju i knjige slovenskih i litavskih autora koje su prevedene na slovenski, litavski i hrvatski jezik. Osim čitanja odličnih knjiga, učenici su uključeni u izradu i ukrašavanje čitateljskog kutića, čitateljskog vlakića, razmjenu knjižnih junaka...

NMK potvrda A4 32.pdf

« Ožujak 2024 »