Tjelesna aktivnost, zdrav i sretan život glavne su značajke Erasmus+ projekta pod nazivom  R.U.S.H. (Running Nature into School) koji se vodi pod brojem 2019-1-IT02-KA229063083_5, a čiji je glavni cilj osnažiti učenike da kroz aktivnosti i boravak u prirodi aktivnije rješavaju probleme. Uviđajući da su aktivnosti na otvorenom pozitivno korelirane s pojmovima zdravlje (tj. kronične bolesti) i okoliš (tj. propadanje okoliša, klimatske promjene) učenici postaju ne samo informirani potrošači, već i aktivni građani koji se mogu uključiti u mnoge aspekte sustava - od aktivnog življenja u njihovom okruženju do zagovaranja na promjene. Na svakoj mobilnosti bit će održana studentska konferencija, izložba, aktivna radionica. Učenici i nastavnici će pripremiti prezentacije o raznim temama (vanjska aktivnost, okoliš, zdravlje, socijalna jednakost i održivost).

Osim naše škole, na ovom projektu su uključene još 4 škole/države:

1. ISTITUTO COMPRENSIVO STATALE DI PAESE, Italija (koordinator projekta)
  2. Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi, Istanbul, Turska
  3. SOU Gimnazija "Goce Delcev", Kumanovo, Makedonija
  4. Gimnazija Svetozar Marković, Srbija

SASTANAK NASTAVNOG OSOBLJA

Prvi radni sastanak na kojem su se dogovarale i razrađivale aktivnosti koje nas očekuju u razdoblju 2019.-2022. godine održao se u Italiji.

TRAVANJ 2022. - mobilnost u Hrvatskoj

Ponosni smo jer smo u travnju 2022. ugostili drage nam prijatelje Erasmus+ programa RUSH. Kolegama iz Turske, Srbije, Makedonije i Italije približili smo našu Školu kroz klapsku pjesmu, igrokaz i recitaciju na čakavskom narječju. Sve je zaokružila i pjesma školskog zbora i orkestra. Uz zabavu odradili smo i radionice, a potom smo, uz pratnju lokalnog vodića predstavili naš divni Trogir. Tijekom idućih nekoliko dana, uz zabavne i edukativne radionice, muzeje, uživali smo i u ljepotama Splita, Sinja, Šibenika (NP Krka), Zadra i Nina.

SVIBANJ 2022. - mobilnost u Sjevernoj Makedoniji

Učenici naše škole otputovali su početkom mjeseca svibnja u Kumanovo, Sjeverna Makedonija, kako bi sudjelovali u mobilnosti u sklopu ERASMUS projekta R.U.S.H. Ugostila ih je Gimnazija "Goce Delcev". U pratnji nastavnika obišli su Kumanovo, Skoplje, Ohrid te družeći se sa svojim vršnjacima stekli nova iskustva, nova znanja, nova prijateljstva...

NAPOMENA

Nažalost, zbog Covid19 restrikcija naša Škola nije mogla sudjelovati na mobilnosti koja se održala u Turskoj. Također, za vrijeme održavanja mobilnosti u Srbiji, uslijed ograničenja putovanja radi rata u Ukrajni, morali smo otkazati naše sudjelovanje.

Mediji o nama:

TROGIRSKI PORTAL