IZVANUČIONIČNA NASTAVA TREĆEG „ A“ RAZREDA

Učenici 3.a razreda u pratnji svoje učiteljice Diane Pajčić 25.ožujka 2019.godine posjetili su OŠ „Milan Begović“ u Vrlici, izvor rijeke Cetine i HE Peruča. Posjet je planiran kao izvanučionična nastava, dio je godišnjeg razrednog kurikuluma. Na dolasku srdačno su nas dočekali ravnateljica OŠ Milana Begovića, gđa.Mirjana Vodanović Mandarić, učiteljica 3.razreda Anita Zorić i njeni učenici.

Nakon upoznavanja išli smo u školsku knjižnicu gdje su nam učenice prezentirale grad Vrliku. Posjetili smo i školski muzej .Učenici Kristijan i Toni su nam pokazali stare stvari i način korištenja istih u prošlosti.Na kraju posjeta zajedno smo otišli na vrličku Česmu gdje smo pojeli marende i poigrali se skrivača. Zahvalili smo se učenicima, učiteljici Aniti i pozvali ih u posjet k nama. Naša slijedeća „stanica“ je bio izvor rijeke Cetine ( izvor Glavaš), hidrološki spomenik čudesne ljepote. Na putu do izvora vidjeli smo ruševine starohrvatske crkve Sv. Spasa iz 9.st. Putovanje smo nastavili do HE Peruča. Uz stručno vodstvo razgledali smo branu i unutrašnjost HE. Prepuni dojmova  došli smo na ranč „ Mustang“ gdje smo ručali i proveli ugodne sate u igri i druženju.

Malo umorni, ali zadovoljni viđenim, u poslijepodnevnim satima vratili smo se  u naš Seget.

objavio: Tatjana Šijaković Katarinček   datum: 27. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »