PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2022.
📌I ove školske godine diljem Hrvatske i svijeta razmjenjuju se straničnici (engl. bookmarkers) koje izrađuju učenici zajedno sa svojim školskim knjižničarima. 😍  📩        Ovogodišnja tema bila je: Čitanje za svjetski mir i sklad.
Neizmjerno smo sretni što je i ove godine godine projekt zaživio, pa smo tako svoje straničnike razmijenili sa školom u Portugalu (Escola Básica "Maria Godinho") i Indiji (Adani Vidya Mandir). Izložbu pristiglih straničnika pogledajte u školskoj knjižnici.

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2020.
PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2019.

Treću godinu za redom, školska knjižničarka provodi u našoj školi međunarodni projekt BookMark Exchange. Ove godine smo surađivali s koordinatoricom Laurom Simion iz Școala Gimnazială „Dr. Ioan Mihalyi de Apșa”, Maramureș, România.

BookMark Project 2019..pdf

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA 2018.

Straničnici otputovali u Mađarsku :)

Učenici 5.a razreda sudjelovali su u projektu Bookmark Exchange Project 2018, koji svake godine provodi Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship IASL).

Cilj projekta je razmijeniti straničnike s odabranom školom, a za našu školu, u ovoj školskoj godini, odabrana je Osnovna škola Szadai Székely Bertalan iz Mađarske. Divno smo se zabavili i našim novim prijateljima poslali straničnike u obliku kravate. Oni su nam uzvratili pošiljkom zanimljivih straničnika. Možete ih pronaći u školskoj knjižnici.

PROJEKT RAZMJENE STRANIČNIKA

RAZMJENA STRANIČNIKA 2017. GODINE

Učenici naše škole, sa svojom knjižničarkom Tatjanom Šijaković Katarinček, 2017. godine pridružili su se International BookMark Exchange projektu te su iste godine razmijenili straničnike s kolegama iz Litve. Knjižničarka Lijana Diliautiene poslala nam je predivne straničnike koji su izradili učenici 6. razreda Maxim Gorky's progimnazium, Klaipeda, Lithuania. Pristigle straničnike naših prijatelja možete pogledati u školskoj knjižnici te u atriju škole.

objavio: Tatjana Šijaković Katarinček   datum: 16. 5. 2022.

« Svibanj 2024 »